Válka na Ukrajině očima astrologa: Jaký je podle horoskopu Putin a co čeká svět

Astrolog Jiří Kubík nahlédnul do horoskopu Ukrajiny, Ruska i samotného Vladimíra Putina | Expres FM

Včera se svět probudil do děsivého rána. Vladimír Putin ohlásil speciální vojenskou operaci, jejímž cílem je podle něj údajná demilitarizace a denacifikace Ukrajiny. Otřesná svědectví válečného konfliktu, který se odehrává téměř za humny, připomínají doby minulé. Blíží se třetí světová válka, nebo pád ruského vůdce? Odpovědi vyčetl z hvězd astrolog Jiří Kubík (44).

Hvězdopravectví se věnuje od roku 1995, je členem Astrologické asociace, organizuje prezenční i dálkové kurzy a vytváří horoskopy na míru. Protože předpovědi z noční oblohy jdou aplikovat i na jednotlivé státy, poprosili jsme se Jiřího Kubíka, zdali by nám je nemohl přeložit.

Tento rozhovor vzniká bezprostředně po útoku Ruska na Ukrajinu. Jaký máte pocit z dnešních zpráv o ranním útoku?

Poslední týdny si vzpomínám na svůj dávný rozhovor s Antonínem Baudyšem starším (představitel české astrologie, astrologický učitel pana Kubíka a bývalý ministr obrany České republiky, pozn. red.), když jsem ho jel na jaře roku 2001 navštívit. Diskutovali jsme o horoskopu Vladimíra Putina. Viděl v něm nebezpečného diktátora, který je schopný udělat v afektu naprosto cokoliv. Mě ten rozhovor, ale i čtení konstelací v názoru na Putina ovlivnil, protože jsem věděl, že má pravdu. Bylo nám už tenkrát jasné, že takový člověk u moci prostě představuje nebezpečí. Takže ač jsem po ránu byl v šoku, tak mě to vlastně nepřekvapilo. Posledních 14 dnů bylo z dostupných informací zřejmé, že se ke konfliktu schyluje. Celá řada západních představitelů před možností útoku Ruska varovala. Objevovaly se i zdánlivě nepodstatné signály. Kupříkladu si nějaký novinář všiml, že odplula Putinova jachta z doků v Hamburku, kde byla na opravách.

Ano, poslední dobou byl celý svět v napětí. Napadení Ukrajiny Ruskem je však děsivé i kvůli tomu, že jsme blízko. Má Česká republika v horoskopu něco, čeho bychom se měli obávat?

Jen pro vysvětlení je třeba uvést, že používáme horoskop pro 28.10.1918 19:00 Praha, jde o okamžik vyhlášení recepční normy. Aktuálně na horoskop státu funguje konstelace identická s konstelacemi Mnichovské zrady. Proto jsem zhruba na polovinu února na našem Československém astrologickém fóru upozorňoval, že se opakují konstelace těm, jaké nastaly za kauzy Vrbětice. Jde o další průchod Neptunu, očekával jsem tedy opět nějaký mezinárodní problém. Předpokládal jsem vyhrocení krize v mezinárodních vztazích a trochu paniku veřejného mínění. Válku na našem území nyní neočekávám. To se, myslím, tento rok nenastane. Očekávám spíš dopady covidu a s tím související ekonomické krize. Válka na Ukrajině to celé jen prohloubí. Povzbudivé vlivy na náš horoskop tedy nejdou, ale válečný konflikt bych neočekával.

Hrozba třetí světové války tedy podle hvězd ve vzduchu nevisí?

Rusko sice vlastní jaderný arzenál, ale nemyslím si, že svět do toho stádia nyní dojde. Putin bojuje o sféru vlivu před domácím publikem, jeho cílem není zničit svět. Putin se domnívá, že mu útok pomůže upevnit domácí pozici, nedělá to kvůli rozpoutání světové války. Umím si však představit, že se pokusí obsadit i další území.

Kvůli čemu jeho vliv na domácí půdě slábne?

Covid přinesl lidem omezení, která nejsou populární, a s tím jde ruku v ruce i pokles životní úrovně. To přináší nespokojenost lidu a otřásá elitami. Tohle se děje v Rusku. Putin je po obsazení Krymu v mezinárodní izolaci, na ekonomiku dopadají sankce a covid to celé jen prohloubil. Dezinformační kampaň proti covidu se obrátila nejvíce proti Rusku, kde byla proočkovanost něco okolo 35 %, došlo k přehlcení zdravotnictví, velké smrtnosti. To asi Rusové vnímají a je to Putinův neúspěch. Před pár lety byla provedena důchodová reforma, která stanovuje věk odchodu do důchodu na 65 let. To je zhruba stejné jako ve všech západních státech, jen s tím rozdílem, že v Rusku je oproti západu o 15 let kratší doba dožití. Jsou regiony, kde se toho věku dožije jen málokdo.

Vymstí se Putinovi jeho rozhodnutí obsadit Ukrajinu?

Rusko nemá ekonomickou sílu a každý den války představuje obrovské výdaje. Na ekonomiku Ruska to bude mít zničující dopady. Už asi měsíc se nad horoskopem Ruska na kurzech bavíme a fungují tu vlivy vnitřní politické krize. Představuji si to tak, že Putin cítí ztrátu pozice a potřebuje nějaký úspěch, který upevní jeho pozici. Obsazení Ukrajiny tím krokem je. Racionálně je to ale z pohledu Ruské federace sebevražedný počin.

Co má v horoskopu Rusko?

Na horoskop Ruska působí nedobré vlivy do domu, který se významově spojuje s domovem, vlastí, územím státu a nerostnými surovinami. To znamená problém v oblasti nerostných surovin, ale je to také ohrožení územní celistvosti státu. Asi vás tím názorem překvapím, ale myslím si, že Putin tím útokem urychlí rozpad Ruské federace. Během několika měsíců dojde k vnitřní politické krizi v Rusku, dojde k dramatickému ekonomickému propadu a bude na pořadu dne mocenská změna ve vedení státu.

Mohl byste to konkretizovat?

Co přesně to bude, netuším, ale při pohledu na direkce si to představuji jako energii rozpadu SSSR. Na základě tohoto horoskopu světoznámá astroložka Liz Greene mnoho let dopředu rozpad SSSR předpověděla.

Vnitřní politickou krizi v Rusku očekáváte během několika měsíců, to je ale v současné situaci dlouhá doba. Co bude do té doby dělat Ukrajina?

Ukrajinci budou bojovat, o tom není pochyb, ale vojenská převaha Ruska je obrovská, tedy neastrologicky předpokládám, že Ukrajina bude rychle donucena kapitulovat. Krveprolití nechce nikdo. Důsledkem ale bude nenávist Ukrajinců vůči Rusku.

Mohl byste se ještě podrobněji podívat do konstelací Vladimíra Putina?

Jak jsem zmínil v úvodu, tuhne při tom krev v žilách. Je to chladnokrevný, velmi inteligentní, analyticky uvažující, ale bezemoční pragmatik, u kterého nikdy nevíte, co se skrývá za jeho slovy. Asi je dobré vnímat, že je mu 69 let, má silné ego a cítí, že přichází čas politického odcházení. V tom se podle mě skrývá největší riziko a troufám si tvrdit, že útok na Ukrajinu s tím souvisí. Stárnoucí diktátor, kterému za 22 let jeho vlády vyrostly další generace, kterým již nerozumí, ale který nechce přijít o svou moc.

A jak vidíte jeho pozici do budoucna?

Na pozici Vladimíra Putina se astrologicky dívám dlouhodobě tak, že po nástupu sice zažíval periodu vzestupu, později už ale jeho sláva upadá. Zhruba od roku 2013 mu fungují konstelace naznačující krizi a špatné období. Od roku 2014 je v periodě Marsu, což nejsou dobré časy. Souvisí to s mezinárodní izolací, sankcemi po obsazení Krymu. Obsazení Ukrajiny je Putinova osudová chyba. V téhle šachové partii je oproti minulosti velký rozdíl. To, co dělá, je dopředu čitelné. Oficiálně šlo původně o záchranu nevinných lidí na Donbasu a Luhansku. Používá se rétorika šíření dobra a míru. Nicméně už je každému jasné, že to tak není. A západní představitelé na tuto variantu museli být připraveni.

Touto akcí se Putin definitivně exkomunikoval z lidské společnosti a Rusko zavede do hluboké izolace. V rámci obsazování Ukrajiny nepochybně musí nastat situace, které budou hraničit s válečnými zločiny a Putin za to ponese odpovědnost. Západ má nyní důvod na Rusko uvalit totální sankce, zabavit majetek představitelům Ruska na západě. Proto před pár dny odplula Putinova jachta z Hamburku.